“KÖSEM" RÜZGARI CANNES’DA BAŞLADI

Timur Savcı, Tims, timursavci

Dünyanın en büyük televizyon fuarı Mipcom bu yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenleniyor.

Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesi önümüzdeki günlerde “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisiyle ekrana gelmeye hazırlanırken; dizi ilk kez Cannes’da dünyaya tanıtılacak.

Yapımını, Türkiye’yle birlikte  60’ı aşkın ülkede global bir ekran fenomenine dönüşen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı’nın üstlendiği  “Muhteşem Yüzyıl – Kösem”, Mipcom fuarı kapsamında dünyanın en başarılı 20 projesinin  sunulduğu Fresh TV konferansında  televizyon sektörüyle ilk kez buluşacak.

CANNES’A ÖZEL 35 DAKİKA

Festivaller şehri Cannes’ın en prestijli otellerinden Majestic Hotel’de ise iki gün boyunca dünyanın seçkin kanal yöneticilerine özel gösterimler düzenlenecek.  Televizyon ve medya sektörünün saygın isimlerinden oluşan 200 katılımcı, 35 dakikalık özel bir tanıtımla “Muhteşem Yüzyıl Kösem” ile tanışacak. Böylece Cannes da ilk kez bir Türk dizisinin izlemesi gerçekleşecek.

CANNES KÖSEM’LE İHTİŞAMLI

Nice Havalimanı terminallerinde tüm yolcuları   cariyeler karşılarken şehrin dört bir yanında da  Kösem afişleri dikkat çekiyor.

The Hollywood Reporter dergisi başta olmak üzere televizyon sektörünün birçok önemli dergisinde Kösem ilanları yer alırken; şehrin en büyük duvarlarından otel odalarının kapı kollarına kadar her yerde Kösem rüzgarı esiyor.

KÖSEM VE AHMED’İN TAHTINI AŞK AYAKATA TUTACAK

Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed karakteriyle başarılı genç oyuncu Ekin Koç; Ahmed’in tahta çıkmasıyla Büyük Valide Sultan ünvanını alarak daha da güçlenen Safiye Sultan rolü için Hülya Avşar kamera karşısına geçerken, Kösem Sultan’ın ilk gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu Anastasia Tsilimpiou canlandırıyor.

Safiye Sultan, Sultan Ahmed'e tablodan görüp beğendiği Anastasya'yı taht hediyesi olarak getirirken hanedan'ın kaderini de değiştirmekte olduğunun farkında olmayacak.

Mucize ve tesadüflerle başlayan Kösem ve Ahmed'in aşkı; saltanat oyunlarının, saray entrikalarının, her iki taraftan da baskı altına alınan Devlet'in ve Hanedan'ın var olma mücadelesinin fırtınaları arasında ilerleyecek.

GÜÇLÜ KADRO MERAK UYANDIRDI

Ekim ayında izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan dizinin kadrosunda hikayesi kadar dikkat çekiyor. Dizinin güçlü kadrosunda ayrıca; Mete Horozoğlu, Mehmet Kurtuluş, Tülin Özen, Kadir Doğulu, Aslıhan Gürbüz, Erkan Kolçak Köstengil, Berk Cankat ve Gülcan Arslan gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor.

Safiye Sultan, Sultan Ahmed'e tablodan görüp beğendiği Anastasya'yı taht hediyesi olarak getirirken hanedan'ın kaderini de değiştirmekte olduğunun farkında olmayacak.