“KÖSEM" CANNES'DA

Timur Savcı, Tims, timursavci

Bu yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen, Dünyanın en büyük televizyon fuarı Mipcom kapsamında “Muhteşem Yüzyıl - Kösem” dizisi tanıtımı geçtiğimiz gece dünyanın dört bir yanından katılan televizyon ve medya sektörünün saygın isimlerin biraraya geldiği lansman ile gerçekleşti.

Kösem Sultan’ın hikayesi önümüzdeki günlerde “Muhteşem Yüzyıl - Kösem” dizisiyle ekrana gelmeye hazırlanırken; dizi ilk kez Cannes’da dünyaya tanıtıldı. Beren Saat, Ekin Koç, Anastasia Tsilimpiou ve Hülya Avşar’ın da katıldığı bu özel gece villa Domergue’de düzenlendi.

Yapımını, Türkiye’yle birlikte  60’ı aşkın ülkede global bir ekran fenomenine dönüşen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı’nın üstlendiği  “Muhteşem Yüzyıl – Kösem”ın lansmanı Cannes’ın en görkemli partileri arasında yer aldı.

KÖSEM’E BÜYÜK BEĞENİ

Festivaller şehri Cannes’ın en prestijli otellerinden Majestic Hotel’de iki gün boyunca dünyanın seçkin kanal yöneticilerine özel gösterimler düzenlendi.35 dakikalık özel bir tanıtımla “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dünyanın dört bir yanından gelen seçkin davetlilere izletildi. Cannes da ilk kez bir Türk dizisinin izlemesi gerçekleştirildi.